Özgür Erdursun son dakika açıklaması gelebilir diyerek duyurdu: Emekli maaşlarına iyileştirme yapılacak tarihi açıkladı

SSK ve Bağkur emeklilerine verilen yüzde 49.25 zam, emekliler arasında tatmin edici bir artış olarak değerlendirilmiyor. Bu durumun ardından, hükümetin emekliler için destek paketi hazırlığı içinde olduğu haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Bu konuda önemli bir açıklama SGK Uzmanı Özgür Erdursun’dan geldi. Erdursun, YouTube kanalında yayınında yaptığı açıklamada, bayram ikramiyesi konusunda netleşen bir tutar olduğunu ve bu miktarın 3 bin lira olduğunu belirtti.

BAŞVURU TARİHİNİ DUYURDU

Erdursun öte yandan, 31 Mart 2024 tarihine kadar emeklilik için müracaat edenlerin bayram ikramiyesinden yararlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı’ndan gelebilecek son dakika açıklama yapabileceğine dikkat çeken Erdursun, mart ayında emeklinin ekstra bir gelir elde etmeyeceğini vurguladı. Ancak nisan ayında bir düzenleme yapılması gerektiğini savunan Erdursun, seçim öncesinde bu desteğin verilmemesinin mantıksız olacağını aktardı.

Özellikle 1 Temmuz’da memur emeklileri başta olmak üzere SSK ve Bağkur emeklilerinin aylıklarında artış olacağını hatırlatan Erdursun, asgari ücretteki artışın da emeklilerin aylıklarına yansıtılması gerektiğini belirtti.

Zira, asgari ücretin artış göstermemesi durumunda emeklilerin aylıklarında da bir iyileştirme yapılamayacağını dile getirdi.

“ADİL DEĞİL”

Erdursun,, emekli aylıklarının asgari ücretin altında kalmasının nedeni, özel sektörün asgari ücret maliyetini karşılamasına rağmen, emekli aylıklarında benzer bir cömertliğin gösterilmemesi. Bu durumun adil olmadığını ve emeklilerin yüzde 75’inin asgari ücretin altında aylık aldığını ifade etti.

Geleceğe yönelik beklentilerini paylaşan Erdursun, temmuz ayında emekli aylıklarının asgari ücretin üstünde olması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca, seçim sonrası mart ayı enflasyon verilerinin temmuz ayını bekleyip beklemeyeceklerini göstereceğini ve emekli aylıklarında iyileştirmelerin nisan ve mayıs aylarında gündeme gelebileceğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x